Odumierajú vám okraje mladších listov na viniči? | Ovocné stromy Jeseň

Keď na viniči pozorujete odumierajúce okraje mladších listov, je to náznak choroby alebo môže byť problém v nedostatku minerálov v pôde. Prečítajte si nasledujúci článok a dozviete sa, ako sa dá proti tomu brániť.

Choroby viniča z nedostatku draslíka v pôde

Odumieranie okrajov mladších listov na viniči spôsobuje nedostatok DRASLÍKA v pôde. Pôvodné zelené časti vo vnútri mladého listu ožltnú, ohnednú a pozorujeme u nich mierne zvlnenie listu. Tie staršie sú hnedo-fialovej farby a opadávajú. Týmto spôsobom dochádza k postupnému odumieraniu vo vinohrade.

RIEŠENIE:

Na doplnenie potrebných minerálov, zrieďte roztok síranu draselného v množstve 15 – 25g na 10 litrov vody. Pripravte si plytké ryhy po obvode viniča a do nich nalejte toto rozpustené hnojivo. Postup opakujte pravidelne, každé 2 – 3 týždne od začiatku jari do júna. Takto doplníte chýbajúci draslík a vinič bude môcť načerpať chýbajúce minerály a rásť do krásy.

1 thoughts on “Odumierajú vám okraje mladších listov na viniči?

  1. Chcel by som poprosiť o informáciu, či budete na jeseň predávať aj broskyne “ SATURN „. Pokiaľ áno , záväzne si objednávam 2 ks. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Luboš Farba Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *