Marhuľa obyčajná, tiež známa pod názvom „Prunus Armeniaca“ je jeden z najrozšírenejších druhov ovocných stromov do záhrad a sadov pre svoje lahodné plody.

Stromčeky marhule plné farieb

Marhuľa obyčajná je stredne veľký strom s guľovitou korunou a striedavo usporiadanými listami. Plody marhule sú typicky okrúhle alebo oválne a majú rôzne farby, vrátane odtieňov žltej, zelenej, červenej a fialovej, v závislosti od odrody.

Dužina plodov je sladká a šťavnatá, často s miernou kyselinkou. Meruľky sú obľúbené pre svoje vynikajúce chuťové vlastnosti a sú využívané v rôznych kulinárskych receptoch. Sú konzumované čerstvé, sušené, v príprave džemov, kompótov, koláčov, štiav, páleniek a ďalších pokrmov. Marhuľa obyčajná je tiež dôležitá na výrobu slivovice a ďalších ovocných destilátov.

Najlepšie odrody marhule do vašej záhrady

Existuje mnoho odrôd marhúľ s rôznou fázou kvitnutia a dozrievania. Líšia sa veľkosťou, chuťou, farbou a adaptabilitou na rôzne klimatické podmienky. Mnohé sú odolné voči mrazu. Pestovanie marhule vyžaduje dostatok slnečného svetla a dobre priepustnú pôdu. V našej ponuke nájdete aj samoopelivé marhule.

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky